7 лютого 2019 року відбулося розширене засідання колегії Державної служби якості освіти України. Тема засідання колегї була вельми важливою, розглядали передусім питання сертифікації та аудиту загальних середніх закладів освіти. Директор видавничого дому «Шкільний світ» Марина Мосієнко ввійшла до складу Колегії, а це означає, що ви отримаєте новини з перших вуст.
Для початку — про пана Голову ДСЯОУ Руслана Гурака. На нашу думку, сама кандидатура пана Гурака дуже вдала. Він майстерний управлінець, чудовий оратор, працездатний професіонал із широким баченням. У своєму виступі він сказав про такі важливі речі:
- Служба проводить інституціональний аудит освітньої установи один раз на 10 років. За цей час можуть минути дві каденції директора, тому не можна побачити динаміки закладу.
- Координаційній Раді при Кабміні з питань НУШ представлять цікаве дослідження щодо Нової української школи. Завдяки дослідженню можна буде судити про те, що насправді відбувається на місцях, воно дасть змогу робити висновки про фінансування, доступ до освіти, зміст навчальний програм і взагалі подальший розвиток НУШ.
- На місцях виявлено випадки, коли школи беруть гроші за базові освітні послуги.
- Служба проаналізувала 8 нетипових програм («Росток», «На крилах Успіху»…). Часто-густо там, де існують ці програми, відбувається перекручення фінансування. Школи вимагають гроші за додаткові послуги, що можуть полягати в одній годині додаткового навчання.
- Затверджено нові обласні центри якості освіти. Ще немає фінансування, але вже в березні буде конкурс на керівників та заступників цих служб.
- Вивчено досвід подібних служб Чехії, Шотландії, Голландії, Румунії.
- Триває робота з висвітлення діяльності Служби. Зусилля до цього доклав і «Шкільний світ».
- Мета Служби — забезпечити спільне бачення якості освіти. Треба чітко розуміти, що таке висока якість освіти і як її виміряти.
- Служба має збільшити штат і вже отримала додатковий поверх.
- Разом із чеськими колегами ДСЯОУ планує створити освітню інформаційну онлайн-платформу, щоб відмовитися від паперових носіїв у шкільній звітності.
- Головні партнери Служби — органи місцевого самоврядування, нові територіальні громади. Триває співпраця з мерами міст.
- Сертифікація розпочнеться якщо не з 15 лютого, то з початку березня.
- Важливо розуміти, на якій історичній платформі ґрунтуватиметься нова служба. Для цього, зокрема, шукають закон про шкільництво від 1918 року.
Пропонуємо ознайомитись з деякими документами, щодо питань, які обговорювалися на колегії.