Видавництво «Шкільний світ»
Газета «Початкова освіта»
Київський міський будинок учителя
28 жовтня 2014 року — День газети «Початкова освіта»
«Нам — 15»
(Захід відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 57.)
Шановні колеги! Запрошуємо вас на професійне свято!
У програмі: виступи науковців, «Калейдоскоп ідей», майстер-класи, практикум, тренінг та виставка-продаж навчально-методичної літератури.
8:30 — 9:50. Реєстрація учасників.
9:50—10:00. Відкриття заходу.
10:00—11:00. «Варіативні форми організації навчання молодших школярів» (виступи наукових співробітників лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України).
11:00—12:00. «Калейдоскоп ідей».
12:00—12:20. Перерва.
12:20. Проведення майстер-класів.
«Калейдоскоп ідей»
Ця частина заходу буде представлена презентаціями досвіду колективів шкіл і талановитих педагогів. Ознайомлення з напрацюваннями колег буде як цікавим, так і дуже корисним, оскільки стане в пригоді у Вашій професійній діяльності.
МАЙСТЕР-КЛАСИ
«Скарбниця творчих прийомів для проведення уроків літературного читання»
Модератор: НАУМЕНКО Віра Орестівна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін Київського університету імені Бориса Грінченка.
Під час майстер-класу буде продемонстровано творчі прийоми для літературного аналізу поетичних та прозових творів на уроках літературного читання.
Учасники матимуть змогу на практиці використати оригінальні прийоми в роботі з текстом на уроці, дізнаються, що треба знати і вміти вчителеві, щоб урок літературного читання був захопливим, а діти щоб із цікавістю вивчали мистецтво слова.
«Психолого-педагогічні умови формування наукових понять у молодших школярів»
Модератор: БОЛЬШАКОВА Інна Олексіївна, аспірант Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, тренер Міжнародного проекту «Читання і письмо для розвитку критичного мислення, автор публікацій у газеті «Початкова освіта» з проблем розвитку критичного мислення учнів початкової школи, міжпредметної інтеграції змісту початкового навчання (видавництво «Шкільний світ»).
Під час проведення майстер-класу обговорюватиметься проблема щодо формування наукових понять у молодших школярів із точки зору сучасних досліджень психології та дидактики, методи і прийоми розвитку поняттєвого мислення учнів.
«Знайомтесь, ваша пам’ять»
за авторською методикою Української школи ейдетики Євгена Антощука
Модератор: АНТОЩУК Євген Всеволодович, засновник Української школи ейдетики, Почесний доктор педагогічних наук Академії російських енциклопедій; автор рубрики «Швидка педагогічна допомога» і понад трьох десятків публікацій у виданнях «Початкова освіта», «Завуч», «Психолог», «Шкільний світ» (видавництво «Шкільний світ»). Автор книжок з ейдетики, розробник «ноу-хау» та комп’ютерних ігор, представник методики в Україні (з 1990 р.), інструктор-методист.
Методики ейдетики різноманітні: на запам’ятовування слів (зокрема іншомовних), цифр, облич, імен, віршів, прозових текстів, номерів телефонів тощо. Завдяки застосуванню цих методик розвиваються відчуття дотику, нюху, смаку; сприймання кольору, форми; довільна увага, тактильна, нюхова, зорова, слухова пам’ять; вербальне та невербальне мислення; відтворювальна і творча уява й мовлення.
Завдяки методикам ейдетики за дві години тренінгу учасники зможуть засвоїти такий обсяг інформації, який зазвичай опановують учні старших класів протягом навчального тижня. Спілкування учасників буде щирим, відвертим, емоційно забарвленим.
Програма майстер-класу
- Ознайомлення з інноваційними методиками щодо сприйняття інформації.
- Початкове тестування стану пам’яті, швидкого читання та риторичних здібностей.
- Обговорення результатів тестування.
- Методичні вправи та напрацювання початкових умінь.
- Формування початкових професійно-методичних умінь.
- Вихідне тестування та обговорення здобутих знань та вмінь.
«Урок починається — казка усміхається»
(через гру до взаємотворчості вчителя та учнів)
Модератор: КОПОСОВ Павло Германович, кандидат педагогічних наук, методист вищої категорії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти
Автор технології навчання через гру із застосуванням прийомів ейдетики познайомить учасників майстер-класу з оригінальними підходами до сприйняття та засвоєння учнями 1-го класу складу числа та застосування набутих знань під час формування обчислювальних навичок.
Учасники зможуть відчути себе першокласниками, спробувати на практиці застосувати запропоновані автором прийоми, поринути у світ навчальної казки.
Як узяти участь у заходах
- Протягом дня ми плануємо провести кілька різних заходів. Деякі з них відбуватимуться паралельно.
- Робочі групи формуються до 25 жовтня. Якщо котрась із груп не буде сформована, ми повідомимо Вам про ануляцію заходу. Кількість учасників тренінгів обмежена.
- Вартість участі у майстер-класах становить 50 грн. Плата за участь у майстер–класах вноситься під час реєстрації.
- Заявки на участь приймаються за телефонами: (044) 537-32-00, (067) 42-43-683,
(063) 124-45-05.
Як узяти участь у «Калейдоскопі ідей»
Участь у «Калейдоскопі ідей» безкоштовна, проте кількість учасників обмежена.
Увага! Кількість презентацій, які можуть бути показані в межах заходу, обмежена. Якщо Ви бажаєте презентувати свій досвід, обов’язково повідомте про це редакцію до 20 жовтня.
Попередній запис є обов’язковою умовою участі в заходах!
Будь ласка, повідомте нам, якщо Ваші плани щодо участі зміняться.
Проїзд і харчування — за власний рахунок учасників.
Контактні телефони: (044) 537-32-00, (067) 42-43-683, (063) 124-45-05
E-mail: Newspaper-pog@osvitaua.com