Латвія

Отримання середньої освіти в школах Латвії триває 12 років. На душу населення в країні припадають два студенти – це один з найвищих показників у світі.

Велика Британія

Освіта у Великій Британії є обов’язковою для всіх громадян віком від 5 до 16 років, тобто 11 років. Існує два види освіти: державна (безкоштовна освіта) і приватна (платні навчальні заклади, приватні школи).

У 16 років, після завершення обов’язкового циклу освіти, школярі можуть або піти зі школи і почати працювати, або продовжити освіту для того, щоб вступити до університету.

Англія. Школа Deneside Infants School в містечку Сіхем.

Австралія

Австралійці вчаться в школі 12 років. Освіта є обов’язковою для дітей у віці від 5 до 17 років, у всіх штатах і територіях країни. В Австралії переважають державні школи. 70% школярів навчаються в державних школах, інша частина в приватних школах. Випускники шкіл отримують державний сертифікат, так званий Year 12.

Німеччина

У Німеччині навчання починається з 6 років. Початкова школа триває до 10 років, і далі учні переходять в середню школу, яку закінчують в 19 років. Середні школи бувають трьох типів. Найпростіші – основні школи, після закінчення яких діти вступають до профтехучилища. Навчання в них триває 5 років. Більш престижні реальні школи, після яких вже можна розраховувати на вступ до університету. Навчання там триває 6 років. І найкращими вважаються гімназії, навчання в яких триває 8-9 років, але вони практично гарантують своїм учням вступ до вишу.

Індія

У серпні 2009 року Парламент Індії прийняв Закон про право дітей на безкоштовну обов’язкову освіту, відповідно до чого отримання безкоштовної освіти є обов’язковим для дітей у віці від 6 до 14 років. Тим самим Індія стала 135-ю країною світу, в якій дітям гарантовано право на безкоштовну освіту.

Канада

Освіта в Канаді регулюється на рівні провінцій, кожна з яких має свої закони. Освіта є обов’язковою у віці від 6 до 16 років скрізь, крім Онтаріо і Нью-Брансвік, де верхня вікова межа становить 18 років. У деяких провінціях при особливих обставинах дозвіл на припинення обов’язкової освіти може надаватися починаючи з 14-річного віку. Канадська система середньої освіти складається з 3 основних ступенів: 1-5 клас; 6-8 клас; 9-12 клас.

США

Віковий діапазон, в якому відвідування школи є обов’язковим, лежить в межах від 5-8 до 16-18 років, варіюючись від штату до штату. Одні штати дозволяють залишати з дозволу батьків школу до її закінчення в 14-17 років, інші вимагають обов’язкового її відвідиння до досягнення 18-річного віку. Разом з тим, багато штатів дозволяють вундеркіндам прискорювати свою освіту. Американська система освіти організована на трьох основних рівнях: початковий (включаючи дошкільну і початкову шкільну), середню і вищу. Вона є обов’язковою, починаючи з семирічного віку в 29 штатах, з шестирічного – в 18 штатах і з п’яти років в трьох штатах.

Франція

Обов’язкова середня освіта охоплює дітей від 6 до 16 років. Конституція країни проголошує, що «організація громадської безплатної, обов’язкової та світської освіти на всіх рівнях є обов’язком держави».

Фінляндія

У Фінляндії кожна шестирічна дитина має право на попередню початкову освіту, яка починається за рік до початку обов’язкової освіти. Через рік, у семирічному віці, діти йдуть до загальноосвітньої школи, де навчаються до 17 років. Держава гарантує безкоштовну освіту. Сюди входять навчання, підручники, зошити, основне канцелярське приладдя. Харчування в школі теж безкоштовне.

Польща

Середня освіта в Польщі триває 12 років, перші 8 класів – базовий щабель, а чотири старших класи – ліцей. Існує два типи ліцеїв – загальної освіти і технічної.

Чехія

Чехи починають освіту в 6-7 років і до 10 років вчаться в основній школі. Коли дітям виповнюєся 11 років, вони переходять в гімназію. У програму гімназії включені обов’язкові дисципліни і предмети за вибором. Загальна освіта триває до 16 років. Чеська освітня система складається з трьох основних рівнів – дошкільне навчання проходить в так званих материнських школах – Mateřská školka, далі йде навчання в базових школах – Základní škola і завершується навчання в старших школах – Sekundární vzdělání.

Японія

Шкільна освіта в Японії триває цілих 12 років, більш ніж половина з якого йде на початкову школу через великі складності вивчення рідної мови. Мінімум кожен учень повинен освоїти 1850 ієрогліфів (такі вимоги встановило Міністерство освіти Японії).

Кенія

Початкова освіта в країні триває 8 років, вона безкоштовна. Потім 4 роки діти вчаться у середній школі. Ці школи бувають трьох типів: державні, приватні та церковні. В державні, безкоштовні школи проходять учні з хорошими сертифікатами початкової школи, трієчники йдуть в церковні. Приватні школи дуже дорогі. Є обмеження по кількості дітей в одній школі – не більше 300 осіб. На три сотні школярів працює 7-11 педагогів.