Однією з цілей на 2016 рік Арсеній Яценюк назвав освітню реформу, насамперед середньої освіти: «Ми багато що зробили в реформі вищої освіти і імплементуємо закон про вищу освіту. Але середня освіта є базою для того, щоб українська молодь мала майбутнє».
Ще одним пріоритетом на наступний рік є зміни в системі охорони здоров’я: «Це перехід від фінансування ліжка до фінансування сервісу по наданню медичної послуги».
Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності проведення в 2016 році прозорої приватизації.
Глава Уряду звернувся до членів Парламенту, «більш активно працювати по прийняттю законів, в тому числі щодо приватизації». Він нагадав, що кілька разів законопроекти про прозору, чесну, конкурентну і ефективну приватизацію розглядалися в стінах українського Парламенту, проте не отримали підтримки.
«Звертаюсь до членів Парламенту з тим, щоби дати можливість залучити іноземні інвестиції, збільшити робочі місця, провести чесну, прозору і конкурентну приватизацію і позбавитися від політичного впливу в питаннях управління державними підприємствами. Як ми це зробили в НАК «Нафтогаз України», де запроваджений новий статут, нові незалежні директори, які працюють не під політиками, а виключно в інтересах державної компанії», – підкреслив Арсеній Яценюк.
Також до кінця поточного року необхідно ухвалити закон України про державний бюджет та податкову реформу і прийняти все необхідне законодавство, «щоб 2016 рік став роком економічного зростання»: «Звертаюсь до членів українського Парламенту провести ефективну дискусію і до кінця поточного року прийняти ці законопроекти».
Завдяки цьому, наголосив він, наступного року будуть впроваджені нові податкові правила і нова податкова політика.
Глава Уряду також наголосив на необхідності продовження процесу децентралізації. Він нагадав, що в минулому році буде проведена бюджетна децентралізація, «яка дала можливість місцевим громадам збільшити свої доходи»: «Близько 20 мільярдів гривень зараз у територіальних громад і в органів місцевої влади є вже на рахунках Державного казначейства».
«Ми провели дуже великі пакети децентралізації щодо передачі функцій по реєстрації, по бізнесовій діяльності безпосередньо на органи місцевої влади. Це дає додатково близько 1 мільярда доходів для територіальних громад. І найбільш важливе – це дає можливість для громадян країни без хабарів, без черг, без корупції отримувати державні послуги в Центрах надання адміністративних послуг», – підкреслив АрсенійЯценюк.
Наступного року набуде чинності Угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, нагадав він.
Крім того, зазначив Арсеній Яценюк, 15 грудня очікується звіт місії Європейського Союзу щодо лібералізації візового режиму між Україною і ЄС. Він нагадав, що в Парламенті відбувалася «непроста робота і непрості дискусії щодо безвізового пакета законів»: «Але попри все напруження нам вдалося проголосувати ці закони. І я можу чітко заявити про те, що Україна виконала всі критерії для запровадження безвізового режиму».
«Україна заслуговує на те, щоби Європейський Союз, так само як і Україна для ЄС, відкрив свої кордони. Кордони для українських громадян будуть відкриті», – підкреслив він.
Серед основних завдань Арсеній Яценюк назвав завершення судової реформи в Україні.