Середній розмір посадових окладів педагогічних працівників становить 1994 гривні, а науково-педагогічних – 3806 гривень. Про це йдеться у пропозиції ЦК Профспілки працівників освіти і науки до Рекомендацій парламентських слухань щодо реформування освіти, що відбулись минулого тижня.
Зокрема, у профспілці наголошують, що видатки на освіту в існуючому обсязі забезпечують лише 40% потреби на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти в розмірах, гарантованих статтею 57 чинного Закону України “Про освіту”.
“Середній розмір посадових окладів педагогічних працівників, з урахуванням їх підвищення на 18,8% з 1 вересня поточного року, становить 1994 гривні, а науково-педагогічних – 3806 гривень проти середньої заробітної плати працівників промисловості за жовтень 5096 гривень”, – йдеться у зверненні.
У профспілці також зауважують, що такі обсяги забезпечують лише часткове фінансування навчальних закладів за комунальні послуги, оплата за які у вищих навчальних закладах здійснюється переважно за рахунок власних коштів.
“ЦК Профспілки звертає увагу нате, що не в повній мірі фінансується стипендіальне забезпечення. А інші потреби навчальних закладів та установ освіти забезпечуються в мізерних розмірах”, – наголошують у профспілці.
Також у Профспілці працівників освіти і науки розраховують на прийняття Рекомендацій Верховною Радою України з урахуванням висловлених позицій щодо законопроекту “Про освіту”.
За матеріалами з сайту : http://osvita.ua/