Предмет математики такий
серйозний,що корисно не
нехтувати нагодою робити
його трохи цікавішим.
Паскаль.
Юлія Костюченко, учитель математики ЗОШ №29, м.Чернігів
Тема уроку: ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
Мета уроку: удосконалювати вміння і навички учнів розв’язувати приклади і задачі на віднімання натуральних чисел; розвивати увагу, аналітичне, логічне, творче мислення; виховувати працелюбність, культуру математичної мови.
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань учнів.
Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку, картки із завданнями, підручник «Математика, 5 клас» Н. А. Тарасенкова
Хід уроку
І. Організаційний етап
Організація уваги учнів.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Взаємоперевірка за зразком (запис на дошці)
№ 270
1) Зменшиться на 111;
2) збільшиться на 712.
№ 276
1)Від’ємник потрібно збільшити на 689 – 112 = 577;
2) від’ємник потрібно збільшити на 689 + 112 = 801.
ІІІ. Формування мети і завдань уроку.
Сьогодні на уроці ми повинні удосконалити наші вміння і навички розв’язувати приклади і задачі на віднімання натуральних чисел.
ІV. Мотивація навчальної діяльності
- Актуалізація опорних знань учнів.
1) Обчисліть та назвіть компоненти дії додавання і віднімання
26 +13 = … (39) (слайд 3) 26 – 15 = … (11) (слайд 4)
|
| ||||
2) Знайдіть різницю (слайд 5,6)
19 – 4 = … (15) 37 + 11 = … (48)
22 – 3 = … (19) 25 + 54 = … (79)
42 – 30 = … (12) 69 – 23 = … (46)
98 – 27 = … (71) 287 – 64 = … (223)
1000 – 777 = … (223) 3 + 5 – 5 = … (3)
683 – 233 = … (450) 1000 + 25 = … (1025)
VІ. Розв’язування вправ.
Учитель: Сьогодні у нас не звичайний урок. Хочете дізнатись паща якої породи собак абсолютно не призначена для укусів? По-перше тому що вони абсолютно не агресивні, а по-друге вони дуже добре вміють нею володіти, можете проекспериментувати, давши, йому сире яйце і він принесе вам його, не пошкодивши шкаралупи. Ці собаки можуть виносити сильний біль, вони завжди впадають до вогнища катастрофи, щоб врятувати людей. Також у них відмінний нюх, що робить їх прекрасними поліцейськими собаками, вони здатні знаходити людей під багатометровими шарами снігу. Це прекрасна собака поводир. Завдяки своїй добродушності і слухняності дуже часто батьки, у яких є дитина з церебральним паралічем, заводять саме цю породу собак, адже немає на світі більш відданої собаки. Визначити породу цієї собаки ми зможемо, якщо виконаємо завдання… (слайд 7)
Перед вами таблиця, у якій є числа та букви. Виконавши завдання на картці знайдіть відповідь у таблиці та відповідну їй букву. Таким чином, розв’язавши всі вправи на картці ми і дізнаємось породу собаки. (слайд 8)
№ 1. Обчисли значення виразу:
1)а – 5792 , якщо а = 8397, (2605 (Л))
2)35492 – b, якщо b = 5993. (29499 (А))
№ 2. Обчислити
1)4006 – 2197 + 875; (2684 (Б))
2)80 205 – 12 336 – 17 884; (49985 (Р))
3)5342542 + (3735507 – 2013973);( 1 дія – 1721534 (А), 2 дія – 7064076 (Д))
4)18473982 – (10547311 – 8142891)
(1 дія – 2404420 (О),2 дія –16069562 (Р))
2404420 | О |
2605 | Л |
67860 | Р |
7064076 | Д |
29499 | А |
49985 | Р |
1721534 | А |
2684 | Б |
16069562 | Р |
1621534 | Б |
2605 | Л |
29499 | А |
2684 | Б |
49985 | Р |
1721534 | А |
7064076 | Д |
2404420 | О |
16069562 | Р |
№ 3. (додатково )
На трьох полицях разом 118 книжок. На першій і другій полицях разом 79 книжок, а решта – на третій, причому на третій полиці на 2 книжки більше ніж на другій. Скільки книжок на кожній полиці?
1)118 – 79 =39(кн.) – на ІІІ полиці,
2)39 – 2 = 37(кн.) – на ІІ полиці,
3)79 – 37 = 42 (кн.) – на І полиці.
Відповідь: 42 кн., 37 кн., 39 кн.
VІІ. Підсумок уроку
На уроці я:
- Дізнався:
- Зрозумів:
3.Навчився:
ІХ. Домашнє завдання.
Повторити: § 7, 8
Виконати: №№ 273, 280, 288(1)
Х. Рефлексія.
Зробіть оцінку своєї роботи на уроці:
- На уроці я працював активно / пасивно
- Своєю роботою я задоволений/не задоволений
- Урок для мене видався коротким / довгим
- За урок я не втомився / втомився
- Мій настрій став кращим / гіршим
- Матеріал уроку для мене був зрозумілим / не зрозумілим
корисним / марним
цікавим / нудним
легким / важким
- Домашнє завдання мені здається цікавим / не цікавим