Газета "Шкільний світ"

Чим унікальне видання?

Бажаєте створити сучасний та цікавий освітній продукт? У «Шкільному світі» знайдете досвід кращих практиків зі всієї України.

Газета «Шкільний світ» — транслятор та джерело нових ідей для кожного освітянина! Наше основне завдання — сприяти професійному зростанню педагогів та об’єднувати навколо себе однодумців.

У газеті презентовано перевірений досвід, сучасні інструменти, цікаві практики та нові ідеї практиків з усієї України.

Чим видання допомагає читачу?

Нашу газету читають ретельно та звертаються до матеріалів, розміщених у ній, впродовж довготривалого відрізку часу. Це зумовлено тим, що у газеті переважають пратикоорієнтовані матеріали та матеріали методичного характеру, з якими учитель працює «на повну» (а не лише оглядово, як це буває з інформаційними статтями): використовує як конспект заняття або години спілкування, сценарій свята тощо. Матеріали використовує повністю або частинами, компілює, об’єднує тощо. До того ж, матеріали не втрачають своєї актуальності і, відповідно, учитель може повернутися до необхідних йому статей у разі потреби через певний час.

Для кого призначене видання?

Газета «Шкільний світ» створена для класних керівників, заступників директорів шкіл з виховної та навчально-виховної роботи, педагогів-організаторів, шкільних бібліотекарів та всіх, хто цікавиться освітою України.

Матеріали тематичних вкладок призначені для учителів музики та образотворчого мистецтва.

Сторінки

із них

сторінок вкладки "Музика"

АБО

із них

сторінок вкладки "Образотворче мистецтво"

Які рубрики включає в себе видання?

1. Рубрика «Погляд»

Освіта й виховання – це та галузь, в якій не завжди можна дати однозначну відповідь на те чи інше болюче запитання.  Суб’єктивний погляд авторів на об’єктивні проблеми виховання допоможе вам відшукати ту єдину відповідь на запитання, яке хвилює саме вас.

2. Рубрика «Креативна педагогіка»

Креативна педагогіка — це наука й мистецтво творчого навчання. Застосування інноваційних прийомів, форм і методів має безперечні переваги. Головне — такі форми роботи дають додаткові можливості розвивати й виховувати дітей, допомагають їм проявити власну індивідуальність та неповторність.

3. Рубрика «Психолог і Я»

Незалежно від фаху жоден вчитель не може обійтися без психологічних знань. Матеріали цієї рубрики допомагають учителям вивчати та краще розуміти індивідуальність учня, його психологічні особливості.

4. Рубрика «Батьки і школа»

Серед безлічі буденних учительських справ не завжди знаходиться час для розмов із батьками своїх вихованців та проведення батьківських зборів. Саме тому вам на допомогу стануть матеріали цієї рубрики: орієнтовна тематика батьківських зборів для дітей різного віку, проблеми для обговорення, орієнтовні конспекти, анкети для опитування та інші важливі дрібниці…

5. Рубрика «Досвід»

Прагнучи до підвищення власної професійної майстерності, корисно буде ознайомитися із досвідом виховної роботи учителів з різних регіонів України.

6. Рубрика «Виховний простір»

Виховна робота в школі — це можливість обговорити з дітьми ті проблеми, які їх хвилюють. Тому у рубриці розміщені сценарії свят, розваг, годин спілкування, тренінгів тощо.

7. Рубрика «Притча»

Квінтесенцією мудрості є невеликі повчальні розповіді, що спонукають нас до роздумів, переосмислення, зміни ракурсу у погляді на різні життєві проблеми. Їх можна читати як для власного саморозвитку, так і для виховання дітей.

8. Рубрика «Цікава Україна»

Маловідомі та незвичайні факти про все-все-все, які цікаво та корисно дізнатися самим і розповісти учням, ви знайдете саме у цій рубриці.

9. Рубрика «Бібліотечна поличка»

Шкільна бібліотека є інформаційним центром школи. Підказки щодо питань організації його роботи ви знайдете у цій рубриці: описі досвіду, розробках бібліотечних уроків, годин спілкування, цікаві та корисні матеріали для бібліотекарів та учнів.

10. Рубрика «Великі про…»

Виховуючи дитину, ми часто звертаємося до досвіду інших людей, спираємось на авторитети та цитуємо їх, транслюючи моральні цінності. Не витрачайте час на пошуки мудрих родзинок, просто читайте нашу рубрику, де є висловлювання видатних людей різних епох про життя, любов, красу, гроші, дружбу…

Вкладки «Шкільний світ. Музика» та «Шкільний світ. Образотворче мистецтво»

Тематичні вкладки у газеті «Шкільний світ» для учителів музичного та образотворчого мистецтва, методистів. Містять матеріали з питань художньо-естетичної освіти і виховання, розробки уроків, досвід роботи, цікаві факти про відомих художників і музикантів.

Шкільний світ. Музика

1. Рубрика «Це цікаво»

Статті про цікаві факти з історії музики, музичних інструментів, життя митців.

2. Рубрика «Методика»

Статті, присвячені питанням методики, форм і методів роботи на уроках, використанням педагогічних прийомів тощо.

3. Рубрика «Розробки уроків»

У кожному номері представлені уроки музичного мистецтва для учнів різних класів.

4. Нотна сторінка

Авторські пісні та ноти, які можна використати на уроках музичного мистецтва.

Шкільний світ. Образотворче мистецтво

1. Рубрика «Це цікаво»

Статті про цікаві факти з історії музики, музичних інструментів, життя митців.

2. Рубрика «Методика»

Статті, присвячені питанням методики, форм і методів роботи на уроках, використанням педагогічних прийомів тощо.

3. Рубрика «Розробки уроків»

У кожному номері представлені уроки образотворчого мистецтва для учнів різних класів.

Є цікава ідея та успішний досвід її реалізації? Тоді відкидайте сумніви і долучайтеся до наших авторів, адже освіту України творимо ми самі. Без Вас вона буде іншою. Не ризикуйте:)

Стати автором «Шкільного світу» нескладно: заходьте на сайт, заповнюйте заявку для автора та надсилайте матеріали.

Матеріали можна надсилати на адресу: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 15

або на електронну пошту редакції: newspaper-ssg@osvitaua.com

Наталія Харченко

проєктна керівниця