Профспілка працівників освіти і науки України проаналізувала навантаження на учителів та вихователів у різних європейських країнах. А тепер порівняйте цифри, наведені у таблиці, зі своїм та пропонованими новаціями від уряду. То чи так ми вже в Європі, як декларують посадовці?

Майже в усіх країнах Європи робочий час вчителів значною мірою визначається безпосередньо годинами викладання. Тільки в трьох країнах кількість годин викладання не встановлюється на центральному рівні – у Нідерландах, Швеції та Великобританії (Англія, Уельс і Північна Ірландія). Кількість викладацьких годин на тиждень – за винятком запланованих перерв і будь-якого іншого часу, проведеного з учнями, протягом якого не здійснюється викладання – значно варіюється в залежності від країни – від 12 до 36 годин. При цьому в рамках певних країн існують відмінності в залежності від таких факторів, як специфіка навчального предмету, статус зайнятості вчителя, чи наявність мінімальної та максимальної кількості викладацьких годин, що відображає гнучкість, надану школам для встановлення конкретного часу викладання для вчителів. Крім того, в Німеччині, Греції, Іспанії, на Кіпрі, в Люксембурзі, на Мальті, в Португалії, Румунії та Словенії кількість годин викладання відрізняється залежно від стажу вчителів; вони зменшуються після певної кількості років стажу.

Загалом, кількість годин викладання є найвищою у вихователів дошкільних установ, вона зменшується в середньому до 20 годин на тиждень протягом періоду обов’язкової освіти, і складає менше 20 годин у старших класах середньої школи. Тільки в Болгарії, Данії та Хорватії кількість годин викладання для вчителів середньої школи є вищою, ніж для вчителів початкових класів. У Латвії, Литві, Угорщині, Польщі та Великобританії (Шотландія), вчителі повинні навчати однакову кількість годин як у початкових, так і в середніх класах.

 

Детальніше дивіться тут tablytsya-navantazhennya-vchyteliv-u-yevropi