Учора, в рамках робочого візиту до України прем’єр-міністра Республіки Польща Е. Копач, у Будинку уряду відбулися зустрічі міністра освіти і науки України Сергія Квіта з міністром науки та вищої освіти Республіки Польща Л. Коларскою-Бобіньскою та міністром національної освіти Республіки Польща Й. Клюзік-Ростковскою.

Міністр освіти і науки України подякував польській стороні за співпрацю та висловив сподівання на підтримку реформ в освіті.

Сторони обмінялися думками щодо реформування науки, зокрема системи фінансування наукових досліджень в Україні, та приділили увагу міжнародним проектам обміну студентами та викладачами. Сторони обговорили процес реалізації стипендійної програми «Польський Еразмус для України». Зокрема, пані Л. Коларска-Бобіньська зазначила, що в рамках програми зараз у польських університетах успішно навчається 79 студентів з України. У свою чергу, Міністерство освіти і науки розглядає заявки від українських студентів на другий етап програми. Планується, що 450 українських студентів та аспірантів розпочнуть навчання у Польщі вже з лютого 2015 року.

Як повідомила міністр науки та вищої освіти Республіки Польща, польська сторона в жовтні виділить 60 стипендій викладачам українських університетів для обміну професійним досвідом із польськими колегами. Пані Л. Коларска-Бобіньска зазначила, що підтримка та сприяння реформам, надання допомоги – це мета співпраці з боку польської сторони, а також запевнила про підтримку України на європейській арені.

Під час зустрічі міністра освіти і науки України Сергія Квіта з міністром національної освіти Республіки Польща Й. Клюзік-Ростковскою обговорено питання реформи загальної середньої освіти в Україні та досвід польської сторони у цій сфері.

Сергій Квіт зазначив, що згодом на громадське обговорення буде винесено два законопроекти – «Про освіту» та «Про професійно-технічну освіту», тому для Міністерства важливий досвід польських реформ у цих галузях, зокрема зважаючи на курс децентралізації в країні.

У рамках зустрічі підписано угоду про співробітництво в галузі освіти між Міністерством освіти і науки України та Міністерством національної освіти Республіки Польща. Відповідно до угоди відбуватиметься обмін викладачами та вихователями дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів із України та Республіки Польща, а також продовжиться співпраця в рамках спільної українсько-польської комісії експертів з питань удосконалення змісту шкільних підручників з історії та географії обох країн.