Проект спрямований сприяти розробці та реалізації заходів у сфері регіональної транспортної політики, які пов’язані з розвитком інфраструктури, спрощенням мультимодальних перевезень і гармонізацією транспортного законодавства.

У рамках форуму представниками вищих навчальних закладів Литовської Республіки, Республіки Польща, Чеської Республіки, Республіки Білорусь, Азербайджанської Республіки та інших держав було розглянуто досвід впровадження передових технологій в освіті, а також підписано Меморандум про співпрацю для реалізації концепції формування веб-платформи Campus, що також може розглядатися як електронна платформа для спілкування й обміну знаннями в сфері транспорту та торгівлі.

Вітаючи гостей, перший проректор Луцького НТУ Зоряна Герасимчук зазначила: «Наш університет має досвід у проведенні міжнародних форумів та участі в програмах Європейського Союзу. Переконана, що і цей проект об’єднає світове наукове товариство та принесе позитивні результати».

Форум працював у двох сесіях – «Напрям і сфери співробітництва: формування базової лінії» і «Досвід та очікування». Третя частина заходу була технічною презентацією платформи Campus. До речі, куратором другої сесії був керівник проекту IDEA II Детлеф Пульзак.

«Проект TRACECA – це хороша платформа для реформ в освіті. Сьогодення дає нам і виклики, і можливості», – зазначив у своїй доповіді професор  Рауф Мамедов – завідувач кафедри автотранспортних засобів Азербайджанського технічного університету.

Попри мовні бар’єри, кожен із доповідачів намагався вичерпно відповідати на запитання колег. Зокрема, як українську сторону, так і зарубіжних освітян насамперед цікавила місія сучасної освіти, вибір оптимальної стратегії розвитку, використання дистанційних технологій, електронних ресурсів у навчальному процесі та пов’язана з цим проблема авторського права. Досвід Луцького НТУ у впровадженні системи електронного навчання представив завідувач кафедри комп’ютерних технологій професійного навчання Олег Герасимчук. Чимало уваги було зосереджено і на питаннях, що вирішують запровадження курсу логістики в навчальні програми технічних університетів.