Закон України «Про вищу освіту», робота над яким тривала з 2005 року, вже прийнятий. Як повідомив міністр, розпочато імплементацію закону: з наступного року зменшиться аудиторне навантаження на викладача з 900 до 600 годин на рік, багато змін відбудеться в організації навчального процесу, 25 % курсів для студентів будуть вибірковими, тощо.

Сергій Квіт також зазначив, що зміни до вищої освіти поступово впроваджуються – через нормативно-правові акти Міністерства та урядові рішення. Наприклад, з цього року університети матимуть право відкривати власні рахунки й обслуговуватися в банках. «Крок за кроком ми досягаємо того, що хочемо змінити, а це – фінансова, академічна, організаційна автономії університетів. Ми йдемо шляхом дерегуляції та децентралізації», – наголосив міністр освіти і науки.

Міністр повідомив, що у зв’язку з вимогами до якості освіти кількість університетів зменшиться з 802 до 317. За словами Сергія Квіта, через кілька місяців буде створено Агентство з якості освіти, впроваджуватимуться нові вимоги до захисту дисертацій, до акредитації вищих навчальних закладів. На порядку денному Міністерства освіти і науки – закон «Про науку та науково-технічну діяльність», де будуть передбачені зміни в організації наукових досліджень. «Передусім необхідно інтегрувати науку та вищу освіту. Головний критерій якості освіти – це наукові дослідження», – зазначив Сергій Квіт.

Наразі Міністерство освіти і науки працює над рамковим законом «Про освіту», триває кропітка робота щодо розвантаження навчальних програм, водночас МОН звернулося до громадськості та видавництв щодо проведення прозорого конкурсу підручників. Відповідно до нових умов, різні видавництва мають право видавати підручники з одного і того ж предмету для одного і того ж класу. Ті підручники, які виявляться найбільш ефективними та популярними, друкуватимуться масовим тиражем за державні кошти. «Найближчим часом конкурси і для авторів, і для друкарень будуть відкритими, а у нас з’являться цікаві та корисні підручники», – запевнив міністр.

Як повідомив Сергій Квіт, Міністерство приділяє велику увагу питанням дерегуляції. Наприклад, відмінено чимало звітності. «Вчитель повинен готуватися до уроків, а не займатися паперотворчістю», – сказав міністр освіти і науки.

У зустрічі з міністром узяли участь керівники відділів освіти з 15 районів Луганської області, ректори вищих навчальних закладів, вчителі, керівники професійно-технічних училищ і методичних об’єднань.