Спершу дипломат ознайомився з роботою Донецького національного університету в місті Вінниця. Згодом під час зустрічі із заступником голови облдержадміністрації – директором департаменту освіти і науки Ігорем Івасюком – обговорили цілу низку питань розширення і поглиблення співпраці між ВНЗ області та Францією.

«Уже понад 5 років ми співпрацюємо з Францією на рівні професійно-технічних закладів. Вінницькі студенти їздять на практику до Франції, у свою чергу французькі – приїздять до Вінниччини. Звісно, сфера нашої співпраці могла бути значно ширшою і не лише обмежуватися професійно-технічними закладами. Нам є що показати, ми досягли значних висот і у вищій школі, особливо в таких сферах, як ІТ-технології та медицина. Вінниччина виділяється серед інших центральних областей насамперед великою кількістю університетів, які знані не лише в Україні, а й за її межами. Нині у вищих навчальних закладах регіону навчаються понад 2 тисячі іноземних студентів, які представляють 68 країн світу», – наголосив Ігор Івасюк.

У свою чергу аташе з питань наукових та академічних зв’язків посольства Франції в Україні Жиль Маметц зазначив, що їхня країна зацікавлена в співпраці, однак не на словах, а на конкретних справах.

«Ми не приділили достатньої уваги і зусиль, щоб розширити наше партнерство. Ми є партнерами в рамках європейського освітянського простору, отже, зобов’язані створити міцні, постійні зв’язки між нашими ВНЗ. Навчальні заклади, які через події на сході України переселилися і знайшли прихисток у Вінниці, це хороший символ солідарності, ми маємо наміри це підтримувати, звісно, в міру наших можливостей», – наголосив Жиль Маметц.

За його словами, нині дипломати працюють над створенням домовленостей між радою директорів України і президентів університетів Франції.

«У співпраці з українськими ВНЗ існує зацікавленість і на рівні Адміністрації Президента Франції. Нам дали завдання організувати візит делегації президентів університетів Франції, представників Міністерства вищої освіти і науки Франції. Нині працюємо над створенням угоди між радою ректорів України і президентів університетів Франції. Ми добре знаємо про науковий потенціал в аграрній сфері вашого регіону, адже між аграрними ВНЗ Вінниччини і Франції існує довгострокова співпраця, ми маємо наміри її продовжувати. Наразі ми працюємо над організацією «Днів науки», де буде презентована вагома частка досягнень та можливостей аграрного сектору. У рамках чого ми могли б організувати заходи і в Вінниці», – зазначив закордонний гість.

Також у пошуках нових напрямів співпраці французький дипломат відвідав і Вінницький національний технічний університет.