Про свою ініціативу закордонні експерти повідомили під час зустрічі з представниками шкіл і ВНЗ області. Основна мета такої співпраці – навчити вчителів англійської працювати більш ефективно. Для цього британська сторона готова надати 10 тренерів, які проводитимуть для педагогів безкоштовні курси. Далі вчителі, випускники цих тренінгів, працюватимуть зі своїми колегами у містах і районах. Загалом проект розрахований на найближчі 4 роки. Узгодити всі деталі та розробити дорожню карту реалізації проекту обидві сторони обіцяють до кінця березня.
«Сьогодні важливо, щоб випускник школи не просто знав декілька слів англійською, а й мав змогу вільно розмовляти мовою, що нині домінує в глобалізованому світі. Для цього ми, зі свого боку, ведемо співпрацю з представниками Британської ради в Україні. До кінця березня цього року фахівці Ради оформлять необхідну проектну документацію. Уже в квітні ми розпочнемо роботу з підвищення кваліфікації вчителів», – повідомив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Демчик.

Загалом представники Британської ради в Україні вже більше 2 років провадять на Дніпропетровщині власну програму перепідготовки вчителів англійської. За цей час близько сотні викладачів стали учасниками спеціальних курсів, літніх шкіл і тренінгів.

До нового етапу співпраці планують залучити майбутніх педагогів – сьогоднішніх студентів педагогічних ВНЗ. Зокрема, йдеться про Дніпропетровський педагогічний коледж і Криворізький педагогічний інститут, що наразі відокремлюється від Криворізького національного університету. Підготовка стартує для слухачів, починаючи з 2 курсу. Додаткове навчання триватиме протягом трьох років. Фінансування проекту з розробки необхідних програм і методик збираються розпочати вже в новому навчальному році.

Крім того, британські експерти пропонують також визначити ступінь професійної підготовки вчителів, які наразі працюють у школах, а також рівень знань їхніх учнів.

«Нам важливо побачити та дослідити те, що робиться у вас у сферах початкової та середньої освіти. Для цього ми маємо намір провести спеціальні тестування для вчителів і учнів. І, вже базуючись на їхніх рекомендаціях, розробити програму подальших дій», – зазначив завідувач департаменту англійської мови Британської ради в Україні Джері Макінтош.