Так, законопроектом пропонується відновити право на звільнення від земельного податку дослідних господарств науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ; дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форм власності та джерел фінансування, закладів культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Нагадаємо, що Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» ці пільги було скасовано.

Проте за таких обставин наукові установи та організації, навчальні заклади, що повністю утримуються за рахунок бюджетних коштів, мали б сплачувати земельний податок у розмірі, що перевищує їх фінансування або становить значну його частину.

 

 

Проект (р. № 1850-1)
вноситься народними депутатами України
                                Л.М. Гриневич
                                                   М.О. Фролов

ЗАКОН УКРАЇНИ

«Про внесення змін до Податкового кодексу України»

щодо відновлення норм, які передбачають звільнення від сплати земельного податку

Верховна Рада України постановляє:

  1. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112) такі зміни:

Пункт 282.1 статті 282 Закону доповнити новими підпунктами наступного змісту:

«282.1.4. заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності, регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам’ятки природи, заповідні урочища та парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва;

282.1.5. дослідні господарства науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ;

282.1.6. дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.».

ІI. Прикінцеві та перехідні положення

  1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
  2. Кабінету Міністрів України:

у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.