«29 років тому нашу державу спіткала найжорстокіша в історії людства техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській атомній станції. Називати якусь точну кількість жертв цієї аварії неправильно, адже постраждала вся Україна, всі ми досі відчуваємо наслідки цієї катастрофи. Проте є люди, які постраждали найбільше – це насамперед ліквідатори, які ціною свого здоров’я рятували майбутнє, та мешканці територій, на які припав найбільший удар. І сьогодні ми маємо забезпечити передусім цим людям належне медичне обслуговування. Саме тому цього року вперше на санаторно-курортне лікування чорнобильців І категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, виділено понад 13,4 мільйона гривень», – розповів Ігор Ніконов.

Він пояснив, що закупівля послуг санаторно-курортного лікування буде проводитися Департаментом соціальної політики, зважаючи на профілі захворювання постраждалих осіб та потерпілих дітей, їхні потреби та медичні рекомендації щодо місця лікування (курорту).

Ігор Ніконов додав, що до 29-х роковин аварії міська влада запланувала понад 15 млн грн на виплату матеріальної допомоги чорнобильцям.  Допомогу отримають:

– діти-інваліди, інвалідність, яким пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 96 осіб по 250 грн на одну особу;

– діти-сироти – 46 осіб по 250 грн на одну особу;

– інваліди ЧАЕС ( категорії 1) – 15905 осіб – 300 грн на одну особу;

– вдови (вдівці) померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 4653 особам по 250 грн на одну особу;

– постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 2) – 37793 особам – 250 грн на одну особу.