Петро Порошенко зазначив, що Україна є європейською країною і, звертаючись до школярів, закликав спільно докладати зусиль та працювати над тим, щоб забезпечити можливість вступу України до Європейського Союзу. «Вірю в  те, що ми з вами спільною працею забезпечимо, щоб Україна отримала можливість вступу до Європейського Союзу», – сказав Глава держави.

За словами Президента, українці продемонстрували чітке бажання інтеграції з ЄС і змінили ставлення європейців до перспективи членства України. «У листопаді 2013 року українці вийшли на вулиці не для того, щоб вимагати підвищення зарплат чи зниження податків, вони прагнули свого європейського майбутнього. Думаю, що дуже мало країн у Європі так боролися за своє майбутнє і заплатили таку велику ціну, як це зробила Україна», – сказав Президент.

Глава держави нагадав, що для вступу в ЄС Україна має відповідати Маастріхтським та Копенгагенським критеріям – це стосується рівня освіти, промисловості, ВВП, демократії, свободи, боротьби з корупцією, незалежності судової гілки влади. «Велика кількість реформ, які, впевнений, доведеться робити мені, політичним силам і з вашою допомогою. Я на вас дуже розраховую», – сказав Президент.

Петро Порошенко позитивно оцінив ініціативи зі створення шкільних «парламентів», «кабінетів міністрів». «Мені надзвичайно приємно, що тут представлені голови парламентів, обласних рад, урядів і міністри. Так, дитячих, але це добрий спосіб підготуватися до дорослого життя і приймати це вже як свідомий і відповідальний вибір. Мені приємно бачити директорів молодіжних підприємств, бо не лише політикою маємо жити, а маємо піднімати економіку», – зазначив Глава держави. Президент порекомендував школярам прочитати книгу Айни Ренд «Атлант розправив плечі», що допомогла сформувати його підхід до життя.

У свою чергу лідери шкільного самоврядування привітали Президента з Всесвітнім днем батьків, що також відзначається 1 червня. Глава держави відповів на їхні запитання. Зокрема, школярі відзначили потребу в реформуванні системи інтернатів і будинків дитини. Петро Порошенко сказав, що такі заклади є радянськими залишками, і в Європі такого немає. Президент впевнений, що має змінитися ставлення до сиріт і повинні зникнути бюрократичні перешкоди для усиновлення дітей.

З нагоди сьогоднішнього свята Адміністрація Президента відкрила двері для дітей, щоб вони змогли оглянути приміщення та галерею в будівлі АПУ. Президент висловив сподівання, що школярам сподобалась екскурсія приміщеннями, які роками були закриті для відвідувачів. «Ми намагаємось, щоб це було символом відкритості влади та прозорості тих кроків, які робить Президент країни, Уряд і Парламент, щоб ми з вами змінили країну на краще», – сказав Глава держави.Петр