Освітнє середовище школи має бути сформоване насамперед як інформаційне, що використовує у всій повноті нові  технології та сучасні технічні засоби навчання.  Правильне використання нових технологій дає змогу зробити навчальний процес більш інтерактивним. Але для цього вчителям доведеться підвищувати свою кваліфікацію. Адже не тільки учням, а й їхнім наставникам слід знатися на техніці, що використовується для навчання.

Пропонуємо добірку гаджетів, які полегшують роботу вчителя і допомагають ефективно підготуватися до уроків

Електронний рідер. Один із найнеобхідніших гаджетів в арсеналі вчителя. Вчителі  щодня стикаються з величезним потоком інформації та нескінченною кількістю підручників. Електронний рідер, абсолютно безпечний для зору, дає змогу комфортно читати великі обсяги інформації протягом тривалого часу. Власної пам’яті пристрою, що важить приблизно 190 грамів, достатньо, щоб зберігати приблизно 2000 книг, а повного заряду батареї рідера вистачає в середньому на місяць активного читання. Завдяки рідеру можна робити нотатки в тексті, зберігати закладки, а попередньо встановлені словники створюють можливість працювати з оригіналами текстів різними мовами.

Планшет. Сьогодні планшетом уже нікого не здивуєш, але завдяки величезній кількості різних додатків пристрій можна максимально адаптувати до особливостей професії. Для вчителів корисними будуть блокноти, органайзери, тайм-менеджери. До того ж останнім часом дедалі більшої популярності набувають онлайн-спільноти для вчителів, що допомагають вчасно зорієнтуватися в різних питаннях. Планшет із правильним набором додатків стане цінним помічником учителя.

Інтерактивна дошка. Схоже, настав час назавжди попрощатися з класичними шкільними дошками, на яких необхідно писати крейдою. Адже чимраз популярнішими стають їх електронні аналоги. Цей сенсорний екран разом із проектором доволі давно використовуються у багатьох навчальних закладах. З його допомогою можна наочно демонструвати матеріал уроку, проводити різні тестування, показувати іноземні фільми з субтитрами для великої аудиторії.

Прилад для блокування сигналу мобільного зв’язку. Сучасна молодь уже давно навчилася ефективно використовувати Інтернет. І якщо при підготовці домашніх завдань інформація, опублікована онлайн, може бути дуже корисною, то на уроках, і тим паче під час написання контрольних робіт, ефект протилежний, адже такий інтернет-помічник робить неможливою об’єктивну перевірку знань. Прилад для блокування сигналу мобільного зв’язку може допомогти вчителям припинити спроби списування. Його використання в навчальних закладах слугує додатковою мотивацією для більш відповідальної підготовки до предмета.

Ручка Recorder Pen перетворює рукописний текст на друкований. Ведення різної документації, нотатки та інші письмові роботи здебільшого потребують від вчителів, як ручного писання, так і роботи за комп’ютером. Тепер рукописи можна легко перевести в електронний формат із мінімальною втратою часу.

І насамкінець: у майбутньому шкільні парти стануть інтерактивними. Адже проект саме такої парти розробив дизайнер Філа Міллер (Phelan Miller). Відмінний девайс на користь як учням, так і вчителям.  Як стверджує сам автор, парта ця зроблена за принципом відомого путівника «Автостопом  Галактикою». У ній є все, що може знадобитися учневі.  Управляти цієї інтерактивною партою можна буде за допомогою сенсорного екрана. Саме через цей інтерфейс школярі майбутнього зможуть отримувати детальну інформацію про граматику, орфографію, отримають доступ до словників, енциклопедій і довідників. Ця парта майбутнього навіть зможе перевіряти орфографію, читаючи введений від руки або відсканований із паперу текст. Більше того, вона навіть радитиме, як покращити почерк учня.