Законопроектом пропонується звільнити дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади недержавної форми власності від сплати податку на прибуток, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також звільнити від сплати земельного податку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від їх форми власності та джерел фінансування.

“Освітня діяльність недержавних шкіл та дитячих садочків має велике громадське і державне значення. Сучасні недержавні школи і дитячі садочки є невід’ємною складовою вітчизняної системи освіти, мають на меті реалізацію сучасних якісних освітніх моделей. Діяльність таких недержавних освітніх закладів дає змогу без бюджетного фінансування залучати інвестиції, кращий світовий досвід і навчальні програми та педагогічні підходи в освітню галузь України.

Приватна освіта робить доступними для громадян освітні послуги, які з тих чи інших об’єктивних обставин не можуть на нинішньому етапі розвитку країни реалізуватися в межах державних навчальних закладів бюджетної сфери”, – йдеться в Пояснювальній записці.

А цей закон має сприяти створенню додаткових умов для розвитку системи освіти України та  інфраструктури дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів недержавної форми власності, зокрема стверджують автори законопроекту.

“Прийнято за основу та готується до другого читання проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності) (№ 2276), що дасть змогу запобігти драматичному скороченню сектора приватної освіти. Якщо ж виникнуть сумніви щодо того, наприклад, що прибутки не інвестуються в навчальні заклади, а розподіляються між інвесторами, всі правки щодо врегулювання таких ситуацій можна буде внести в режимі другого читання”, – прокоментувала подію голова Комітету ВР із питань науки і освіти Лілія Гриневич на своїй сторінці у Фейсбуці.