Українська делегація прибула до міста Вроцлав, де її постійно супроводжував співробітник відділу міжнародних зв’язків і міжнародних проектів управління маршалка Нижньосилезського воєводства Олександра Міровська-Піалуччата та директор інституту археології Вроцлавського університету доктор хабілітований Артур Блажеєвський.

Учасники експедиції відвідали Інститут археології Вроцлавського університету, де побували у навчальних аудиторіях, лабораторії та бібліотеці. Управління маршалка організувало екскурсію містом Вроцлав.

Під час експедиції було обговорено конкретні кроки на шляху подальшого співробітництва, а саме: підписання договору про співпрацю між університетами; спільні публікації в українських та польських виданнях; узгодження навчальних програм; обмін студентами; міжнародний файндрайзинг.

Згодом було продовжено роботи на горі Громнік (Rummelsberg), де вже працювали польські колеги.

Українська частина експедиції під керівництвом доцента Євгена Фещенка працювала на викопі, де було відкрито вхід до підземного приміщення, збудованого у скельній породі на місці колишньої каменоломні. У культурному шарі виявлено фрагменти кераміки, монети, намистини, залізні предмети, скло, частини кахлів з орнаментом, рештки тварини (коня).

Після розкопу співробітники Вроцлавського університету проводили просвітницькі лекції, присвячені історії дослідження пам’ятки та знахідкам, зробленим на ній. Частина знахідок зберігається в музеї у селі Романов.

Декан історичного факультету ДНУ ім. О. Гончара професор Сергій Світленко наголошує, що гора Громнік є дуже цікавим місцем з погляду історії та археології. Відомо, що колись вона була осередком давньої цивілізації. У дохристиянські часи там правили язичницькі культи, а в епоху середньовічного лицарства було зведено замок. «Є думка, що це надзвичайно перспективне місце: наявність кількох культурних шарів може дати зразки різних артефактів», – зазначає професор.

Зазначимо, що це вже III Міжнародна україно-польська археологічна експедиція, зокрема, на горі Громнік також. Так, під час I експедиції науковці, студенти і професори Вроцлавського університету і Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара обрали для проведення спільних археологічних досліджень Кодацьку фортецю. Розкопки проводились у двох напрямах: досліджувався південний бастіон фортеці та площа посаду, де жили цивільні мешканці. Наступного року, під час II експедиції, протягом тижня дніпропетровські археологи під керівництвом доктора Кристофора Яворського працювали на розкопках середньовічного лицарського замку – фортеці XVІ століття на горі Громнік. Разом із польськими колегами вони вивчали залишки стародавньої фортеці та дороги до неї, де було знайдено чимало цікавих артефактів. Зокрема, поверхове перекриття знищеної раніше фортеці, а також численні фрагменти кераміки, кістки тварин, цвяхи та вістря стріл арбалета, які, ймовірно, використовувалися при її захисті. Усе, що знайшли на місці дослідницьких робіт, було ретельно зафіксовано та передано для подальшого вивчення фахівцями Інституту археології Вроцлавського університету.