Крім того, Сергій Квіт зазначив, що на ремонтні роботи шкіл виділено близько 1 мільярда 155 мільйонів гривень. Також в Україні планують побудувати нові школи. «Дві школи у Києві, три школи в Київській області, по одній в Полтавській і Тернопільській областях і до кінця року чотири школи у Львівській області», – повідомив міністр.

Як зазначив Сергій Квіт, міністерство провело значну роботу із розвантаження шкільних програм, щоб зробити їх цікавішими для школярів. Окрім того, з 1 вересня у школах  впроваджуватимуть Концепцію національно-патріотичного виховання. Також за дорученням прем’єр-міністра України цьогоріч збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови: з 2-х до 3-х годин на тиждень у дев’ятих класах і з 3-х до 3,5 – у десятих і одинадцятих.

Сергій Квіт наголосив, що міністерством було скасовано 1600 документів щодо звітності у галузі. «На жаль, є випадки, коли на місцевому рівні ця звітність поновлюється», – зауважив міністр та порадив обласним адміністраціям звернути увагу на цю проблему.

Щодо оптимізації мережі малокомплектних шкіл Сергій Квіт зазначив, що вартість підготовки одного учня в таких школах на один рік становить понад 50 тисяч гривень, і є невиправданою економічно.  За словами міністра, ці гроші можна використати для зміцнення матеріально-технічної, кадрової бази в школах областей. «Якісне навчання дітей у малоформатних школах неможливе. Через це учням буде складно вступити до університетів», – наголосив міністр.

Водночас Сергій Квіт зазначив, що процес оптимізації не зачепить початкових шкіл. «Там, де дитина народилась, там вона і повинна ходити до початкової школи», – сказав Сергій Квіт.

За словами міністра, в Державному бюджеті закладені кошти на придбання приблизно 40 автобусів. У Харківській, Вінницькій, Луганській, Черкаській областях вже було закуплено 10 шкільних автобусів. Як пояснив Сергій Квіт, нестача автобусів – проблема системна, зокрема, чимало автобусів було надано для потреб АТО. «Ми намагаємось закласти кошти в бюджет на наступний рік для вирішення цього питання», – пояснив Сергій Квіт.

Міністр повідомив про ліквідацію корупційних схем відбору та друку шкільних підручників. «Цього року на відкритому онлайн-конкурсі вчителі самі обирали підручники для 4-х і 7-х класів. Завдяки публічності та прозорості конкурсу не було подано жодної апеляції», – наголосив Сергій Квіт. Окрім того, міністерство також розробляє кілька проектів доступу учнів до електронних версій підручників.

За словами Сергія Квіта, цього року держава забезпечила 255 млн 307 тис. гривень на друк підручників. Другу половину коштів мають виділити місцеві бюджети. «Це можуть бути і субвенції, і кошти місцевих бюджетів. Розроблений міністерством проект постанови надасть можливість виплат тим, хто не має заборгованості по субвенціям», – сказав Сергій Квіт.

Міністр повідомив про скорочення мережі вищих навчальних закладів із низьким рівнем якості освіти. «За минулий рік ми в різний спосіб закрили 76 навчальних закладів – це були і об’єднання, і припинення дії ліцензії», – зазначив Сергій Квіт.

Підбиваючи підсумки вступної кампанії, міністр звернув увагу на те, що, обираючи вищий навчальний заклад, абітурієнти тепер більше цікавляться рівнем якості освіти, яку вони отримають.

Сергій Квіт повідомив, що цього року до українських університетів вступило 477 тисяч осіб, зокрема 307 тисяч першокурсників. Прийнято на навчання до вищих навчальних закладів 20 500 випускників шкіл із Луганської та Донецької областей та 963 випускників із Криму. «Наше завдання – створення сприятливих умов для дітей з окупованих територій. Для цього міністерство готує низку урядових законодавчих ініціатив», – наголосив Сергій Квіт.