«Дитині має бути цікаво вчитися. Охоту до знань слід прищеплювати зі школи», – зазначив Сергій Квіт.

За словами міністра, в новому навчальному році було розвантажено шкільні програми, аби вони були більш цікавими для учнів, зокрема для початкової та старшої школи. При цьому зменшення навантаження в програмах не означатиме, що діти зовсім не отримуватимуть домашніх завдань.

Також міністр повідомив, що є багато ініціатив, які заохочують дітей навчатися. Так нещодавно було презентовано ігровий сегмент для початкової школи, коли комп’ютерні ігри допомагатимуть дітям вивчати базові предмети.

За словами міністра, завдяки системі відкритого онлайн-конкурсу підручники для шкіл тепер будуть більш якісними та цікавими. Цьогоріч таким чином вчителі обирали підручники для 4-х – 7-х класів. «Для Міністерства було принциповим, щоб ці підручники були для українських дітей безплатними. Їх друк було профінансовано на половину із центрального бюджету, і на другу половину – за рахунок обласних бюджетів», – зауважив Сергій Квіт. Окрім того, за такою ж схемою буде профінансовано закупівлю шкільних автобусів.

Міністр зазначив, що в українських школах наразі є багато прикладів інноваційного підходу до організації навчального процесу, при цьому головне завдання Міністерства освіти і науки зараз – забезпечити гідні освітні стандарти та доступ до якісної освіти для всіх дітей. «Цього року ми закладаємо в бюджет кошти на обладнання спеціальних кабінетів із фізики, хімії та біології, буде закуплене обладнання, необхідне для підняття технологічного рівня шкіл», – повідомив Сергій Квіт.

Також у прямому ефірі, звертаючись до глядачів, Сергій Квіт привітав українців зі святом – Днем знань.