Народний депутат закликала парламентаріїв повернутися обличчям до освіти. За її словами, національна безпека країни створюється не лише на фронті, а й у навчальних закладах. “Освіта – стратегічний ресурс цивілізованості держави“, – наголосила вона.

За ухвалення проекту постанови № 2438а проголосували 247 депутатів при мінімально необхідних 226.

На своїй сторінці у Facebook Лілія Михайлівна  зазначила: “Це дуже важливе рішення, бо на тлі постійних викликів євроінтеграції та війни, з якими має справу країна, ми повинні оновити освітнє законодавство з метою вирішення актуальних проблем, зокрема оплати праці педагогічних працівників, без підтримки яких реформи не відбудуться. Зараз оплата їхньої праці є неймовірно мізерною. Чудово, що уряд знайшов можливість з 1 вересня її збільшити. Проте це не вирішує проблеми. Маємо законодавчо фундаментально змінити принцип дооплати, за яким люди з вищою кваліфікацією і кращими результатами роботи повинні отримувати відчутно кращу заробітну плату.

Слід також вирішити питання з приводу однієї з найуспішніших реформ, яку ми можемо втратити, якщо будемо бездіяльними, – це система зовнішнього незалежного оцінювання. Ціла низка проблем: оновлення змісту освіти, оцінки якості освіти і забезпечення рівності доступу кожної дитини, незалежно від соціального статусу і здоров’я, бо зараз існують величезні перешкоди щодо інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами, – все це має бути вирішено у новому законодавстві.”

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про проведення парламентських слухань на тему:

“Правове забезпечення реформи освіти в Україні”
Верховна Рада України постановляє:

1. Провести 09 грудня 2015 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України парламентські слухання на тему: “Правове забезпечення реформи освіти в Україні”.

2. Кабінету Міністрів України до 1 листопада 2015 року підготувати і подати до Верховної Ради України необхідні інформаційно-аналітичні та довідкові матеріали щодо тематики парламентських слухань та конкретні пропозиції до проекту їх рекомендацій, а також визначити доповідачів із зазначеного питання.

3. Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти із залученням представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, навчальних закладів, наукових установ і громадських організацій здійснити відповідні заходи щодо організаційного та методичного забезпечення проведення парламентських слухань.

4. Запросити до участі в парламентських слуханнях Президента України, Міністра освіти і науки України, Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Міністра фінансів України, інших керівників центральних органів виконавчої влади, голів обласних державних адміністрацій, голів профільних комісій обласних рад, начальників управлінь освіти і науки обласних (міських) державних адміністрацій, науковців Національної академії наук України, керівників навчальних закладів, представників громадських освітянських організацій.

5. Національній радіокомпанії України і Національній телекомпанії України, Інформаційному управлінню апарату Верховної Ради України забезпечити в установленому порядку висвітлення парламентських слухань у засобах масової інформації.

6. Управлінню справами апарату Верховної Ради України забезпечити фінансування витрат, необхідних для організації і проведення парламентських слухань та видання їх матеріалів Парламентським видавництвом.

7. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

 Голова Верховної Ради України                                                                          

В. ГРОЙСМАН