Документ підписали перший заступник міністра освіти і науки  Інна Совсун та директор Чеського Агентства Розвитку Міхал Каплан у присутності заступника Посла Чеської Республіки Павела Бучека.

Міхал Каплан зазначив, що Чеська Республіка ухвалила рішення про свій внесок у постконфліктне відновлення сходу України і підтримку прагнень України до демократичних перетворень. «Чеська Республіка підтримала Україну в її намірах і визначила для себе важливий напрям допомоги – підтримку реформ в освіті», – наголосив Міхал Каплан.

Як повідомила Інна Совсун, Меморандум про взаєморозуміння передбачає три напрями співпраці з чеською стороною. Перший – підвищення рівня інституційної спроможності Міністерства освіти і науки, зокрема експертна підтримка напрямів роботи та рішень Міністерства в освітній політиці. Так, Чеським Агентством Розвитку були організовані візити українських експертів до Чехії з метою вивчення досвіду функціонування системи збору статистики для створення Інституту освітньої аналітики та розбудови Національного агентства забезпечення якості вищої освіти. Другий – співпраця між чеськими та українськими вищими навчальними закладами. «Міністерством створено умови для співпраці українських університетів з чеськими в частині мобільності. Все залежатиме від вищих навчальних закладів, як вони цим скористаються», – зазначила перший заступник міністра. Також на допомогу українським університетам чеська сторона розробить дистанційні навчальні курси.

Третій напрям співпраці – це матеріально-технічна підтримка Чехією переміщених зі сходу України університетів і регіональних центрів оцінювання якості освіти. «Є вже окремі напрацювання підтримки чеською стороною регіональних центрів Українського центру оцінювання якості освіти, які були переміщені з Криму та Донецька та втратили все своє обладнання. Ми вдячні чеській стороні, яка висловила готовність допомогти в цих питаннях», – зазначила Інна Совсун.

Перший заступник міністра уточнила, що йдеться про закупівлю сканерів для двох регіональних центрів, проведення ремонтних робіт у гуртожитках і приміщеннях евакуйованих університетів. Слід зазначити, що Чеське Агентство Розвитку  обрало три переміщені заклади для допомоги в проведенні ремонтних робіт у приміщеннях цих університетів: Луганський національний університет імені Тараса Шевченка; Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»; Донбаська національна академія будівництва і архітектури. Окрім того, Чеське Агентство Розвитку закупить обладнання Донецькому національному університету, що переїхав до Вінниці. Чеська сторона вже придбала 26 комп’ютерів для університету.

За словами директора Чеського Агентства Розвитку, на реалізацію трьох напрямів Меморандуму Агентство виділить приблизно 23 млн чеських крон, або 800 тис. євро на період до 2016 року.